Diodes - Rectifiers - SingleCMDD3003 TR CMDD3003 DKR-ND
CMDD3003 DKR-ND
5S-CMDD3003 DKR-ND
CMDD3003 DKR-ND
Central Semiconductor Corp
Product Description
| Series: | 1 |
| Series: | Digi-Reel? |
| Diode Type: | Active |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | Standard |
| Current - Average Rectified (Io): | 180V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 200mA |
| Speed: | 1.15V @ 300mA |
| Reverse Recovery Time (trr): | Small Signal =< 200mA (Io) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | Any Speed |
| Capacitance @ Vr: | - |
| F: | 10nA @ 180V |
| Mounting Type: | 4pF @ 0V |
| Package / Case: | 1MHz |